Cestoviny a k nim pohár vína! Aké sa hodí najviac?

Určite uznáte, že cestoviny, respektíve pasta, je dnes veľmi obľúbené jedlo. Rýchle na prípravu, množstvo rôznych variácií a vynikajúca chuť. Ak k nim doplníte ešte pohár dobrého vína, dokonalá večera je na svete! No ak vyberiete nevhodné víno, zážitok sa pokazí. Preto vám poradíme, aké typy vína sa k cestovinám hodia najviac.

Najlepšie vína k cestovinám

Samozrejme, cestoviny samé osebe nie sú zdrojom dokonalého chuťového zážitku. Ide skôr o omáčku, ktorá ich obohacuje. Či už paradajková, smotanová alebo syrová… A ku každej sa hodí iné vynikajúce vínečko! Aké?

Cabernet Sauvignon

Jednoznačne patrí k vo svete k tým najobľúbenejším vínam. Ide o červené víno s výraznou chuťou a vysokým obsahom kyselín. Má veľmi charakteristickú korenistú chuť, v ktorej sa nájdu chute čerešní, sliviek, višní, ale aj čierneho korenia. Keďže je toto víno charakteristické svojou kyslosťou, výnimočne sa hodí k cestovinám pripravovaným s paradajkovými omáčkami. Kyslastá chuť omáčok na báze paradajok sa dokonale dopĺňa s kyslastou chuťou Cabernetu Sauvignon.

Chardonnay

Ak milujete cestoviny so smotanovými omáčkami, určite by vo vašej vinotéke nemalo chýbať Chardonnay. Hodí sa taktiež ku klasickým talianskym špagetám carbonara, k cestovinám s hubami, zeleninovým lasagniam alebo vegetariánskym cestovinám. Je to suché biele víno s výraznejšou ovocnou arómou. Ak ste teda milovníkom vegetariánskych zeleninových cestovín, Chardonnay je pre vás to pravé!

Merlot

Že sú bolongské cestoviny a mäsové lasagne vašou láskou? Tak v tom prípade si k nim určite zamilujete víno Merlot. Hodí sa totiž k mäsovým cestovinám. Toto červené suché víno je charakteristické príchuťou bobuľových plodov ako slivky, čerešne a čierne ríbezle. Nájdete v ňom však aj nádych čokolády.

Riesling

Riesling je biele víno, ktoré je charakteristické tak trochu pikantnou chuťou. Je aromatické, s jemným nádychom jablka, broskyne a hrušky. Dokonale dopĺňa hubové cestoviny, ale vďaka svojej sladkasto – pikantnej chuti, tiež pikantnejšie cestoviny.

Už máte v hrnci svoju obľúbenú omáčku na cestoviny? Tak zostáva dokúpiť vynikajúce vínečko a užiť si dokonalý chuťový zážitok.

 

Autorské právo: lola1960 / 123RF Reklamní fotografie